A fotórealizmus az USA-ban az 1960-as évek végétől, Európában 1972-től kezdődő festési irányzat, mely a fényképezésen alapszik, és a részletek aprólékos kidolgozása jellemzi. A pop-artból nőtt ki azoknak a festőknek a kezdeményezésére, akik rajongtak a fényképek világáért. Egyik jelentős hazai képviselője Fehér László. A Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum 2011-ben rendezett ilyen témájú kiállítását. Edward Hopper Észak-Amerika egyik legjelentősebb képzőművésze volt. Festészete nemzedékeket inspirált. De ki is volt valójában? És ki az a nő, akinek sikereit köszönhette? Ismerjük meg magánéletét és pályáját! Dokumentumfilmünk Edward Hopper alkotó magánélete és pályája bemutatására törekszik - átfogó jelleggel.
Eredeti cím: Exhibition on Screen: Hopper - An American Love Story
Rendező: Phil Grabsky
Eredeti cím: Exhibition on Screen: Hopper - An American Love Story
angol dokumentum
94 perc
Rendező: Phil Grabsky
Magyar mozi premier: 2023.05.18.
A fotórealizmus az USA-ban az 1960-as évek végétől, Európában 1972-től kezdődő festési irányzat, mely a fényképezésen alapszik, és a részletek aprólékos kidolgozása jellemzi. A pop-artból nőtt ki azoknak a festőknek a kezdeményezésére, akik rajongtak a fényképek világáért. Egyik jelentős hazai képviselője Fehér László. A Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum 2011-ben rendezett ilyen témájú kiállítását. Edward Hopper Észak-Amerika egyik legjelentősebb képzőművésze volt. Festészete nemzedékeket inspirált. De ki is volt valójában? És ki az a nő, akinek sikereit köszönhette? Ismerjük meg magánéletét és pályáját! Dokumentumfilmünk Edward Hopper alkotó magánélete és pályája bemutatására törekszik - átfogó jelleggel. ... Teljes szöveg »
Telepítsd az alkalmazást és használd egyszerűbben a Filmlexikont!
Keresd a Filmlexikon logóját a telefonod kezdőlapján vagy a menüben!
Ez a "telepítés" tulajdonképpen nem telepít semmit, semmihez nem fér hozzá a telefonon. A Filmlexikon logója egy indító ikonként fog megjelenni a menüben, ami a Chrome böngésző segítségével megnyitja a weboldalt. Miért jó ez? Egy kattintással elérhető a Filmlexikon, nem kell külön beírni a webcímet a Chrome-ba, illetve több látszik belőle, mert nincs ott a Chrome felső keresősávja.
Tetszett a film? Vagy az a tipikus "azért néztem meg, hogy másnak ne kelljen"? Mondd el másoknak is!